Overskud fra Vesterhavsrock kommer FIF Håndbold til gode

Ved det store hjemmestævne her i weekenden blev der i fredags uddelt penge til 5 lokale idrætsklubber, som har været med til at hjælpe ved dette års Vesterhavsrock. Pengene kommer af det overskud, som der blev genereret ved Vesterhavsrock 2018

 DSC2363

I år er det 20. år, at Fjerritslev håndbold sammen med de andre fire foreninger er en del af Vesterhavsrock. Der har hvert år været overskud, men nogle år har det overskud selvfølgelig større end andre. 2018 har vist sig at være et af de rigtig gode år. "Det er selvfølgelig helt fantastisk", udtaler klubbens formand Lotte Imer. "Det øger motivitationen for alle klubber til det kommende år." Ved hjemmestævnet i weekenden var der, derfor besøg fra Vesterhavsrocks bestyrelse, som overrakte checks til de 5 forskellige lokale idrætsklubber, som har hjulpet i forbindelse med Vesterhavsrock 2018

 DSC2332

"Det er helt overvældende med så stor en sum penge, der kan være med til at gøre det meget sjovere for spillere, trænere og alle andre i klubben", udtaler formanden for håndboldklubben: "Pengene skal helt sikkert komme klubbens medlemmer til gode. Denne pengesum kan være med til at bringe nogle muligheder i spil, som vi ellers ikke før ville have plads til."

Klubbens bestyrelse sender et kæmpe stort tak til de mennesker, der arbejder i bestyrelsen for Vesterhavsrock. De arbejder hele året rundt for at stable et fantastisk arrangement på benene. Lotte Imer fortsætter: "Det er et stort arbejde, som vi i klubberne i sidste ende får stor gavn af." Der skal også lyde en stor tak til at de frivillige fra håndboldklubben og de andre deltagende klubber, som både før, under og efter Vesterhavsrock er med til at gøre arrangementet til den succes, som det især i 2018 har været.

TUSIND TAK TIL ALLE!! :-)

FIFhb sociale medier YouTube
FIFhb sociale medier Instagram

Partnere

 • jutlander bank
 • SuperBrugsen 315x120
 • Nordjyske
 • Bejstrup 315x120
 • Vikarservice vendsyssel
 • Toemmergaarden 315x120
 • hairbypiapny
 • Inelco Heatersny
 • ICJ 315x120
 • Granly
 • Hos fotografen
 • Sparekassen Thy 315x120
 • Fjerritslev Tryk
 • Klim Sparekasse 315x120
 • Renes Vin
 • sparekassenvendsysselny
 • placeofbeauty
 • Klim Fjerritslev El
 • hotel højgårdenny
 • midtvejsauto logo
 • Meny
 • rønneshotelny
 • tct
 • gedsted autohandel
 • Thisted Bryghus 315x120
 • mpadvisors
 • Crazy Daisy
 • agesenel
 • Klipoteket 315x120
 • Frisor trine rosenkrantz
 • Lindstroem
 • Hokus Pokus 315x120
 • Kraghs
 • Kaj Rasmussen VVS
 • fjerritslevautolakering
 • fjerritslevautoteknik
 • Fjerritslev elektro
 • restaurantgolfen
 • lasmykker
 • Lynges Taxi 315x120
 • henriksørensen
 • min kobmand 315x120
 • Fri Fugl 315x120
 • q8autoværksted
 • fjerritslevskovlselv

Nyhedsbrev

Tilmeld dig FIF Håndbold nyhedsbrev
- og modtag de seneste nyheder om kampe og aktiviteter i klubben.
Joomla Extensions powered by Joobi
 

Kommende begivenheder...

FIF Håndbold • Brøndumvej 14-16 • 9690 Fjerritslev

e-mail: Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. • Facebook: facebook.com/FifHandbold