Nyeste medlem af FIF Håndbold Hall of Fame

IMG 20201217 180433 

2020 blev et år, hvor mange ændringer har gjort, at vi i FIF Håndbold hverken har haft en normal forårssæson, ej heller en normal efterårssæson. Derfor har det været nødvendigt at udsætte dette års nominering til indlemmelse i den unikke gruppe af folk, som har haft en stor betydning for FIF Håndbold, som vi kalder Hall of Fame. Lige før jul var det en udsøgt fornøjelse for bestyrelsen at indlemme endnu et medlem i denne unikke gruppe. Valget faldt i 2020 på Niki Randbøll Larsen.

FIF Håndbold vil gerne udnævne Niki Randbøll Larsen til at blive medlem af vores Hall of Fame, som er en “klub” for personer, som gør og har gjort en kæmpe indsats for FIF Håndbold.

Niki har været en af de blå i godt 20 år. Han startede med at spille som ynglingespiller - og han har spillet indtil for ganske få sæsoner siden. Niki har gennem en lang årrække været en klubbens faste frivillige. Han har været holdleder/holdsamler for vores 2.-4.hold.

Både som spiller og holdleder er han vellidt af både medspillere, spillere og dommere. Han er med sit
rolige sind et godt forbillede for vores unge spillere.
Niki arbejder meget for, at FIF Håndbold er en klub for alle. I de sidste to sæsoner har han samlet klubbens 4.hold - og sikke en berøringsflade han har. Han har altid formået at få samlet et hold, der er kommet afsted til kamp. Han har haft flere spillere med end de fleste
andre holdledere på noget andet hold i Danmark.

Niki er utrolig socialt anlagt. Han sørger
godt for sine spillere. De hygger sig altid i tredje halvleg, og sommetider har holdlederen sørget for rullepølse-madder eller anden hygge. Selvom han har sit eget hold at sørge for, så er han ikke bleg for at hjælpe de andre hold - enten med spillere eller som holdleder, hvis der mangler.

Han hjælper med at opdatere vores facebookside, og han laver gerne et fedt opslag, der trækker både likes og mange delinger. Han er god til at sælge klubben.
Desuden arbejder han i VRock-bestyrelsen, hvorigennem han også hjælper med at generere penge til vores klub.
Sidst, men ikke mindst så er han positivt indstillet, men han er heller ikke bange for at stille spørgsmål ved de ting, der bliver lavet. Det er dejligt med en så engageret frivillig i vores klub, og vi håber selvfølgelig, at han fortsætter i mange år endnu.

FIFhb sociale medier YouTube
FIFhb sociale medier Instagram

Partnere

 • jutlander bank
 • SuperBrugsen 315x120
 • Nordjyske
 • Bejstrup 315x120
 • Toemmergaarden 315x120
 • ICJ 315x120
 • Granly
 • Erik Sahl
 • Sparekassen Thy 315x120
 • Fjerritslev tryk
 • Himmerland forsikring
 • inelco heaters
 • HJN Auto nissan
 • sparekassenvendsysselny
 • Bejstrup Skilte og reklame
 • placeofbeauty
 • slagter palle
 • Klim El
 • inelco grinders
 • min kobmand 315x120
 • hotel højgaarden
 • Midvejs Auto
 • Meny
 • Klim Sparekasse 315x120
 • Thisted fjerritslev cementfabrik
 • agesenel
 • renes vin og grønt
 • Frisor trine rosenkrantz
 • Lindstroem
 • Hokus Pokus 315x120
 • Kraghs
 • Thisted Bryghus
 • Kaj Rasmussen VVS
 • fjerritslevautolakering
 • Fjerritslev elektro
 • restaurantgolfen
 • lasmykker
 • botilbuddene nordenfjords
 • ck montage
 • edb center

Nyhedsbrev

Tilmeld dig FIF Håndbold nyhedsbrev
- og modtag de seneste nyheder om kampe og aktiviteter i klubben.
Joomla Extensions powered by Joobi
 

Kommende begivenheder...

FIF Håndbold • Brøndumvej 14-16 • 9690 Fjerritslev

e-mail: Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. • Facebook: facebook.com/FifHandbold