FIF HÅNDBOLD HAR BRUG FOR DIG!!!

 webside banner

FIF Håndbold har brug for dig!!

we need you

Går du med overskud og har du lyst til at hjælpe med at bringe vores gode håndklub fremad? Har du mod på frivilligt foreningsarbejde, som kan være med til at give vores lokalsamfund, og især vores unge mennesker en fantastisk håndboldklub, hvor de både kan opbygge sociale relationer, dyrke motion, samt udvikle deres færdigheder inden for en af de allerbedste sportsgrene i Danmark?

Så se lige her!

FIF Håndboldklub mangler nye medlemmer til at træde ind i bestyrelsen. Det drejer sig om en formand og en ungdomsformand. Det lyder måske uoverskueligt arbejde, men her er en kort gennemgang af, hvad de 2 poster har af arbejdsområder. HUSK! Som klub står vi bedre, når vi løfter i flok.

Formand: Formandens primære opgave er at have fingeren på pulsen over, hvad der rører sig i og omrking klubben. Det er en klar fordel, hvis man har en leder gemt i sig. Desuden er man klubbens kontakt til eksterne samarbejdspartnere, som fx JHF Kreds 2 o.lign.

Ungdomsformand: Som ungdomsformand ligger ens fokus sammen med udvalget på børne- og ungdomsholdene. Der skal findes trænere, planlægges arrangementer, og man er som ungdomsformand bindeleddet til forældrene.

Både formanden og ungdomsformanden har desuden også ad hoc opgaver, ligesom alle andre frivillige. Som sagt. En klub fungerer bedst, hvis vi løfter i flok. Vi mødes i bestyrelsen ca. 1 gang om måneden.

HVIS DU VIL HJÆLPE VORES HÅNDBOLDKLUB, ELLER HVIS DU VIL HØRE MERE OM POSTERNE, SÅ KONTAKT KLUBBENS FORMAND ANNE KATRINE JOHANSEN PÅ TLF.NR. 40 87 18 14

teamwork

FIFhb sociale medier YouTube
FIFhb sociale medier Instagram

Partnere

 • sparekassen danmark logo
 • SuperBrugsen 315x120
 • Bejstrup 315x120
 • Toemmergaarden 315x120
 • ICJ 315x120
 • Granly
 • Erik Sahl
 • Sparekassen Thy 315x120
 • Fjerritslev tryk
 • Himmerland forsikring
 • inelco heaters
 • Bejstrup Skilte og reklame
 • placeofbeauty
 • slagter palle
 • Klim El
 • inelco grinders
 • asgerlarsen logo
 • min kobmand 315x120
 • hotel højgaarden
 • Midvejs Auto
 • Meny
 • Klim Sparekasse 315x120
 • Thisted fjerritslev cementfabrik
 • agesenel
 • renes vin og grønt
 • Frisor trine rosenkrantz
 • Lindstroem
 • Hokus Pokus 315x120
 • Kraghs
 • Thisted Bryghus
 • Kaj Rasmussen VVS
 • fjerritslevautolakering
 • Fjerritslev elektro
 • restaurantgolfen
 • lasmykker
 • botilbuddene nordenfjords
 • edb center

Nyhedsbrev

Tilmeld dig FIF Håndbold nyhedsbrev
- og modtag de seneste nyheder om kampe og aktiviteter i klubben.
Joomla Extensions powered by Joobi
 

Kommende begivenheder...

FIF Håndbold • Brøndumvej 14-16 • 9690 Fjerritslev

Facebook: facebook.com/FifHandbold